Zarobki dyrektora żłobka to temat który cieszy się największą popularnością na blogu (“Ile zarabia dyrektor żłobka?”). Dziś troszkę rozwinę temat: jak sprawdzić czy własny żłobek w ogóle się opłaca. Chciałam Wam udostępnić narzędzie, które stworzyłam, aby łatwiej mi było ogarnąć budżet miesięczny żłobka, planowanie wydatków itd.

zarobki dyrektora żłobka
ile zarabia dyrektor żłobka

Jest to prosty arkusz kalkulacyjny, który zawiera przychody, koszty oraz wylicza dochód. Zawarłam w nim różne rodzaje przychodów, z uwzględnieniem liczby dzieci oraz różne rodzaje kosztów prowadzenia żłobka, w szczególności kalkulator wynagrodzeń. Dzięki temu zmieniając liczbę np. dzieci w placówce od razu wiem jak zmieni się mój końcowy dochód. Lub gdy zmienię liczbę pracowników, ich wynagrodzenie to dochód też sam się przeliczy. Takie narzędzie umożliwia wyliczenie czy otwarcie własnego żłobka w ogóle się nam będzie opłacać i jakie będą ewentualne zarobki dyrektora żłobka. Możemy wpisać cenę wynajmu za lokal, ilość dzieci, ilość pracowników i ich wynagrodzenia, potencjalne koszty i ewentualne dofinansowania. W ten sposób łatwo się okaże, czy kwota, która zostaje jest dla nas satysfakcjonująca.

“Przykładowy budżet żłobka” jest budżetem miesięcznym, wyliczony dochód jest dochodem, który musimy jeszcze opodatkować. Kwoty wpisane już d arkusza są przykładowe i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością jakiekolwiek placówki?.

 

Wiem, że nie zamieściłam wszystkich rodzajów kosztów, w arkuszu nie ma np. kosztów prowadzenia własnej kuchni. Nie ma też np. usług ogrodniczych czy konserwatora. Arkusz ten jest jednak tak prosty, ze bez trudu dodacie/ zamienicie koszty wedle własnych potrzeb.

Z góry was przepraszam za wygląd tego arkusza, delikatnie ujmując – “szału nie robi”. Wiem, że można robić piękne arkusze kalkulacyjne (podobno są tacy, którzy prezentacje w arkuszach kalkulacyjnych robią!), ale ja znam zaledwie parę podstawowych formuł i nic ponadto, ponieważ tylko tyle potrzebuję.

Mimo tego arkusz jest funkcjonalny, prosty i praktyczny, a moim zdaniem jest najistotniejsze?. Jeśli potraficie go upiększyć – dajcie znać! Zmieścimy go tutaj na blogu?.

Mam nadzieję, że Wam się przyda.

One thought on “Zarobki dyrektora żłobka i budżet żłobka.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *