Jak zarobić na żłobku w czasie pandemii, kiedy wielu rodziców rezygnuje z naszych usług opieki nad dziećmi? Jak podreperować swój budżet? Jak pozyskać nowych żłobkowiczów?

Pewnie część z osób prowadzących żłobki już zna ten patent, lecz ponieważ czytelnicy tego bloga to w większości “Początkujące Dyrektorki Żłobków/Klubów Dziecięcych” to chciałam się z Wami podzielić pomysłem, który poratował mój budżet żłobkowy w czasie pandemii i pozwolił pozyskać paru nowych żłobkowiczów.

Opieka godzinowa nad dziećmi. Proste i łatwe do wdrożenia. Z wiadomych powodów rodzice nie chcą teraz oddawać dziecka do żłobka na całodzienną opiekę, ale gdy potrzeba pójść po zakupy, do banku, urzędu, banku, lekarza itp. i można by zostawić dziecko pod dobrą opieką na 1- 2 godziny to kto by nie skorzystał… Jeśli nie macie tego w swojej ofercie warto się nad tym zastanowić. Nawet kilkanaście złotych za godzinę może przynieść pareset złotych dodatkowego przychodu miesięcznie.

Gdy wpadłam na ten pomysł cieszył się on tak dużym zainteresowaniem wśród rodziców, że żadna płatna reklama na fb nie przyniosła mi takich zasięgów jak post z informacją o opiece godzinowej nad dzieckiem. Telefon się (w końcu) rozdzwonił.

Oczywiście trzeba się liczyć ze wszelkimi procedurami antycovidowymi w placówce i pewnie nie każdy zdecyduje się, żeby do placówki w czasie pandemii przychodziły nowe osoby.

Przychodzenie nieznajomych dzieci na godziny jest także problematyczne jeśli chodzi o spanie innych dzieci (gdy mamy jedną salę) i gdy dzieci te trudno rozstają się z rodzicami. Moje doświadczenia jednak są bardzo pozytywne, ponieważ na opiekę godzinową zgłaszali się tylko rodzice, którzy wiedzieli, że ich dzieci nie mają problemu by zostać pod opieką innej osoby.

Dodam też, że niektórym dzieciom i ich rodzicom tak się spodobało w żłobku, że decydowali się na coraz więcej godzin, aż finalnie mieliśmy nowego żłobkowicza “na pełen etat”. Więcej osób ma szansę poznać nasze usługi, co jest wspaniała reklamą dla nas i przełoży się na frekwencję dzieci w przyszłości.

Opieka godzinowa w żłobku ma wiele zalet, ale niesie też ze sobą pewne problemy organizacyjne. Warto przemyśleć ten temat:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *